Kožní oddělení

Zdravotnické služby a výkony

Oddělení zajišťuje kompletní dermatovenerologickou ambulantní péči pro dospělé a děti - diagnostiku, terapii kožních onemocnění a pohlavních chorob jako kapavky, syfilis,chlamydií a jejich dispenzarizaci,dispenzarizaci kožních nádorů včetně melanomu.

Provádíme vyšetřování kontaktních ekzémů epikutánními testy a vyšetřování kožních nemocí z povolání a jejich dispenzarizaci. Provádíme též drobné chirurgické výkony- odstranění drobných výrůstků kauterem, diatermokoagulací, probatorní excize průbojníkem, exkochleace molusek a veruk, ošetření tekutým dusíkem. V rámci ambulance a stacionáře ošetřujeme chronické rány-zvláště bércové vředy moderními metodami krytí, s možností použití biostimulačního laseru, biolampy a lymfodrenáží.

Stacionář

Na stacionáři provozujeme fototerapii UVB 311a UVA zářením celotělovou v kabině f. Waldmann a lokální ozařovacími přístroji na dlaně a plosky a ozařovacími hřebeny ve kštici k léčbě lupénky, ekzémů, akne,vitiliga apod. Na stacionáři je i možnost koupelí, místního ošetření a převazy chronických ran.

Dále používáme biostimulační laser BTL k ošetření akne, oparů, padání vlasů,chronických ran + RHB péče). Stacionář je dále vybaven lymfodrenážním přístrojem Lymfoven k terapii otoků dolních a horních končetin spolu s manuálními lymfodrenážemi.
Biologická léčba psoriázy pro všechny zdravotní pojišťovny
 

Odborné poradny a ambulance

Všeobecná ambulance pro dospělé a děti

  • dopoledne po objednání
  • odpoledne po objednání
Den Dopoledne Odpoledne
Pondělí 7:30 - 11:30 (po objednání) 13:00 - 16:30 (po objednání)
Úterý 7:30 - 11:30  (po objednání) 13:00 - 15:00 (výkony po objednání )
Středa 7:30 - 11:30  (po objednání) neordinujeme
Čtvrtek 7:30 - 11:30  (po objednání) 13:00 - 15:00 (névová a onkologická poradna po objednání)
15:00 -16:30 (po objednání )
Pátek 7:30 - 11:30  (po objednání) 13:00 - 15:00 (po objednání)

Venerologická ambulance: Pondělí - Pátek 7:30 -11:30hod.

Poradny

Poradna pro pigmentové névy a onkologická poradna (ruční dermatoskop, dispenzarizace kožních nádorů včetně melanomu) čtvrtek 13:00 - 15:00hod.
Výškový digitální dermatoskop po objednání v indikovaných případech.
Ambulance pro kožní alergologii a kožní choroby z povolání epikutánní testy (pondělí, úterý v ordinačních hodinách). Epikutánní testy provádíme pro potřeby stomatologů a ordopedů.Aplikace tekutého dusíku - pondělí (od 10 hodin) – čtvrtek v ordinačních hod. Centrum pro léčbu psoriázy (lupénky - léčba klasická lokální, celková, fototerapie na stacionáři, biologická léčba pro některé ZP).

Biostimulační laser

Terapie biostimulačním laserem je moderní a efektivní fyzioterapeutická metoda využívající buněčné fotoaktivace. Vyzářená energie laserového paprsku je využita ke zlepšení energetické bilance a k podpoře imunity cílové tkáně. Představuje jednoduchou a bezbolestnou léčbu, která obecně řeší akutní, chronické a dlouhodobé obtíže zánětlivého i nezánětlivého charakteru, včetně dlouhotrvajících a špatně se hojících defektů, kdy klasická léčba mívá omezené možnosti a efekt. Účinky biostimulačního laseru aplikací laseru dochází ke zlepšení mikrocirkulace, má protizánětlivý, protiedemátozní a trofický efekt. Na všechny tkáně působí laserové paprsky povzbudivě, neboť zvyšují energii buněk.

Ošetření laserem nemá žádné vedlejší účinky, některé výsledky jsou znát až po několikátém ošetření!

Využití v oborech:
Dermatologie, chirurgie, ortopedie, rehabilitace, neurologie, gynekologie, pediatrie, ORL, stomatologie, praktický lékař

KONTRAINDIKACE:
  • zvýšená nebo snížená činnost štítné žlázy (překrytí štítné žlázy)
  • kancerózy a prekancerózy (překrytí podezřelých znamének a útvarů)
  • epilepsie (kryty na oči - neozařuje se sítnice)
  • těhotenství (neozařuje se podbřišek)
  • pacient s kardiostimulátorem 

Pokud se jedná o ambulantního pacienta, postačí doporučení od lékaře. Pouze u pojišťoven 205 a 111 se aplikace laseru hradí – jedna aplikace 50 Kč.
 

 

Slovenská 545

356 01 Sokolov

IČO: 24747246

skupinové DIČ: CZ699004572  
 

Copyright © 2021 NEMOS NET